پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


حضور چشم‌گیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را به اعجاب وا داشت

قوچانی / حجت‌الاسلام سید کاظم طباطبایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قوچان در مصلی قبای اظهار کرد : قرآن به عنوان شفای دردهای بی درمان از سوی خداوند تبارک و تعالی معرفی شده و بیماری‌هایی که روح و مرکز فهم انسان به آن دچار می‌شوند را درمان می‌کند.

وی با بیان اینکه مرکز فهم یعنی دل انسان در اثر گناه و غفلت از یاد خدا بیمار می‌شود ، افزود : آن بیماری که روح و جان انسان را می‌گیرد شدیدتر از بیماری‌های جسمی است و در حقیقت قرآن شفای دردهای باطنی به شمار می‌آید.

امام جمعه قوچان حسادت را منشأ و ریشه همه گناهان برشمرده که بسیاری از انسان‌ها متوجه ابتلا به آن نیستند و تصریح کرد : داستان هابیل و قابیل یا حضرت یوسف در قرآن نشانه‌هایی از این حسادت است که یک گناه و آفت موجبات مصائب و فجایعی را به همراه می‌آورد.

وی نسخه شفابخش قرآن را برای بیماری‌هایی همچون کینه‌ورزی، نفاق، تنگ‌نظری و… مفید دانست و بیان کرد : هیچ‌چیز زیان‌بارتر از گناه برای قلب آدمی نیست و انسان اگر خود و فطرت خداییش را بشناسد هیچگاه به گناه نزدیک نخواهد شد.

حجت‌الاسلام طباطبایی با اشاره به حضور مردم شهیدپرور قوچان در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تشکر از این خلق حماسه پرشور ، گفت : حضور فعال و چشمگیر ملت در این راهپیمایی دشمن‌شکن بوده و آنها را به اعجاب واداشت که نشان از رشد سیاسی، آگاهی و تعهد مردم نسبت به مسائل کشور و جامعه دارد.

وی با یادآوری این مطلب که مردم این شهرستان با حضور بی‌نظیر در راهپیمایی رشد سیاسی خود را به اثبات رساندند، خاطرنشان کرد : پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی ایران مردم انقلابی و حاضر در صحنه و فداکار نسبت به نظام و رهبری به صحنه آمدند که باید به این انقلابی بودن آنها تبریک گفت .

خطیب جمعه قوچان با تأکید بر این موضوع که دشمن باید بداند ملت ایران هیچگاه صحنه را برای توطئه‌گران ، فتنه‌گران و استکبار جهانی خالی نمی‌کند ، یادآور شد : ملت ایران نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت نبوده و دشمن باید باور کند ملت با حمایت قاطع از نظام و ولایت فقیه نمی‌گذارد کشور جولانگاه بدخواهان شود.

وی با اشاره به میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار با بیان اینکه نسل جوان لازم است شخصیت‌های مقدس و رهبرهای الهی را خوب بشناسد ، اظهار کرد : خدمت پرستاران به انسان‌هایی که نیاز به محبت و کمک دارند بسیار اهمیت دارد و این قشر از جامعه با حوصله و تأسی به حضرت زینب خدمت خود را ادامه می‌دهند .

خبر : فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها