پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


فرماندار قوچان از افتتاح ۱۹۲ واحد مسکن مهر قوچان همزمان با دهه فجر خبر داد

قوچانی / علیرضا قامتی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری قوچان با اشاره به اینکه انتخابات یک اصل مهم برای همه به شمار می‌آید ، اظهار کرد : ۲۶ نفر از ۳۴ ثبت‌نامی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قوچان و فاروج در این مرحله تأیید صلاحیت و رد صلاحیت ۸ نفر به فرمانداری ابلاغ شده است .
وی با بیان اینکه باید همه در چارچوب قانون و در مدت زمان معین تبلیغات مؤثر خود را انجام دهند ، گفت : برای مجریان انتخابات قانون اصل بوده و باید از همه ابزار و امکانات در برگزاری بهتر و مشارکت حداکثری در انتخابات استفاده شود.
رئیس شورای اداری قوچان با بیان این مطلب که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این شهرستان و مردم کارخانه دوچرخه‌سازی آساک بوده ، تصریح کرد : طی نشست‌های انجام شده مبلغ ۶ میلیارد تومان تسهیلات برای این کارخانه گرفته شد که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن در قالب پرداخت بدهی‌های کارگران به صورت نقدی پرداخت شده است.
وی با یادآوری اینکه مابقی این پول در قالب قرارداد با شرکت‌های چینی و تایوانی برای خرید تجهیزات و قطعات منعقد شد ، عنوان کرد : روز جمعه اولین قسمت از قطعات خریداری شده وارد کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان شده که تا پایان سال ۹۴ قریب به ۲۰ هزار دستگاه دوچرخه آماده و تولید می‌شود.
فرماندار قوچان یادآور شد : کارخانه دوچرخه به دلیل عدم نقدینگی متوقف شده بود اما پیگیر‌ی‌‌های ۱۸ ماهه انجام شده توسط مسئولین شهرستان منجر به ورود قطعات به این کارخانه شده و طرح‌هایی برای آتیه این کارخانه در حال برنامه‌ریزی است.
وی با اشاره به این موضوع که طی توافق‌های انجام شده پایان کار ساختمانی ۶۰ واحد منزل مسکونی که از سال ۷۳ تاکنون به دلیل مشکلاتی داده نشده بود از ابتدای هفته جاری در حال واگذاری است، بیان کرد: ۷۸ واحد مسکن مهر این شهرستان در گذشته آماده و تحویل شده است و ۱۹۲ واحد نیز همزمان با ایام‌الله دهه فجر در این شهرستان آماده تحویل به متقاضیان خواهد بود.
مهندس قامتی با بیان اینکه با واگذاری ۳ هزار تن قیر ، ترمیم و بهبود کیفیت مبادی ورودی و خروجی مسکن مهر این شهرستان در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود، افزود: برای روشنایی معابر و مسیرهای منتهی به مسکن مهر نیز با جابجایی در ماده ۱۸۰ این موضوع تأمین اعتبار شد که تا پایان سال نیز اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به سرعتگیرهای نصب شده در سطح شهر و تأکید بر استانداردسازی آنها تا ۱۰ روز آینده، گفت : طی ۵ ماه آینده پل عابر پیاده مقابل مؤسسه حکیم نظامی نصب و بلافاصله سرعتگیرهای آن مکان جمع‌آوری می‌شود.

خبر : فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها