پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


رئیس دادگستری برخورد جدی با تخلفات انتخاباتی فضای مجازی در قوچان

قوچانی / سید حسن حسینی در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی قوچان در سال اجتماعات دادگستری قوچان با اشاره به اینکه باید با همدلی و احساس مسئولیت تمام ارکان برای انتخابات فراهم شود، اظهار کرد : وجود فضاهای مجازی ظرفیتی در فضای انتخاباتی بوده که در کنار فرصت مثبت دارای تهدید است و نگرانی در میان دست‌اندرکاران امر انتخابات وجود دارد.

وی با بیان اینکه در مورد شیوه تبلیغ و لوازم آن در انتخابات قانون به طور شفاف بوده اما در مورد فضای مجازی هنوز خلع وجود دارد ، بیان کرد : کاندیداها و هواداران آنها در وقت قانونی مجاز به تبلیغات بوده اما حرکات امروزه در فضاهای مجازی جای بررسی و مدیریت دقیقی دارد.

رئیس دادگستری قوچان با یادآوری اینکه اتفاقات رخ‌داده در فضای مجازی که دارای مصادیق جرائم عمومی بوده بسیار زیاد است، عنوان کرد : جرائم از جسارت به مبانی و مقدسات تا توهین به افراد و کاندیداها در این فضا وجود دارد و هرچه به سمت انتخابات نزدیک می‌شویم دغدغه مدیریت صحیح افزایش پیدا می‌کند.

وی با تأکید بر این موضوع که مدیران شبکه‌های اجتماعی باید جوابگوی مطالب منتشر شده در گروه‌های تحت مدیریت خود باشند و از بار مسئولیت شانه خالی نکنند ، تصریح کرد : هیئت اجرایی انتخابات شهرستان باید طی نامه‌ای به کاندیداها خواستار معرفی رسمی مدیران شبکه‌های اجتماعی که در حال تبلیغ برای آنها هستند را داشته باشند .

حسینی با بیان اینکه تبلیغات انتخاباتی قبل از شروع رسمی و قانونی تبلیغات تخلف و جرم محسوب می‌شود ، تأکید کرد : باید از فضاهای مجازی برای تشویق حضور پرشور مردم استفاده شود تا مردم با اعتماد به مسئولان و برگزارکنندگان انتخابات مشارکت حداکثری در این امر داشته باشند.

وی یادآور شد : مدیران شبکه‌های اجتماعی باید مطالب غیرقانونی را به فوریت حذف کرده و به برخی حرف‌های انجام شده در آن محیط با دلسوزی پاسخ دهند .

رئیس دادگستری قوچان با اشاره به اینکه شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی این شهرستان در حال رسیدگی به موارد زیادی است ، گفت : تبلیغات زودهنگام و تبلیغات غیرواقعی ، استفاده از عناوین علمی بدون داشتن مدرک رسمی ، توهین و تخریب ، سیاه‌نمایی فضاهای انتخاباتی قسمتی از موارد مطرح شده در این شعبه است.

خبر : فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها