پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


دادستان قوچان استفاده از عناوین علمی بدون داشتن مدرک جرم است

قوچانی / اسماعیل آذری در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی قوچان در سال اجتماعات دادگستری قوچان اظهار کرد : یکی از مهم‌ترین راهکارهای بررسی جرائم انتخاباتی در این شهرستان برگزاری جلسات متعدد بوده که شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی قوچان در پی تقویت اهداف پیشگیرانه است.

وی با یادآوری اینکه در دیدگاه بین‌المللی انتخابات یک جنگ نرم بوده و به دلیل داشتن قدرت بالا تضمین‌کننده امنیت محسوب می‌شود ، تصریح کرد : جرائم انتخاباتی دارای زمان خاصی بوده که می‌توان برای این مزیت برنامه‌ریزی درستی داشت اما گروه‌های مختلفی همچون مردم ، نامزدها ، مسئولان و رسانه‌ها را درگیر خود می‌کند.

دادستان قوچان یکی از مهم‌ترین مشکلات را تغییر چهره رسانه از سنتی به نوین دانست و اضافه کرد : مردم بدون بررسی و علم کافی وارد فضاهای مجازی شدند که این فضا دارای سرعت بالایی در انتقال داده بوده و محدود به زمان و مکان خاصی نیز نیست.

وی با اشاره به اینکه خواننده در فضای مجازی بر خلاف سایر رسانه‌ها مطلب را دریافت و آن را انتقال می‌دهد ، بیان کرد : مشکل فضاهای مجازی این بوده که مجرم می‌تواند در عین واحد صدها جرم را مرتکب شود و یکی از مهم‌ترین اهداف سازندگان این فضا شناسایی نشدن مجرمان است.

آذری با تأکید بر اینکه عناوین مجرمانه در این حوزه شناسایی و به زودی ابلاغ می‌شود ، گفت : نامزدها و رؤسای ستادهای انتخاباتی آنها باید مشارکت جدی در این زمینه داشته و مدیران گروه‌های خود را معرفی کنند زیرا برای بالا بردن امنیت، تبلیغات در انتخابات بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این شهرستان از دو قطبی بودن بسیار ضربه خورده است ، تأکید کرد : جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم می‌تواند علاوه بر اطلاع‌رسانی درست و فرهنگ‌سازی از ظرفیت اصحاب رسانه نیز در این زمینه کمک بگیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قوچان یادآور شد: استفاده از عناوین علمی بدون داشتن مدرک رسمی جرم بوده و به کار بردن الفاظی همچون دکتر و… بدون دریافت مدرک علمی معتبر موجب فریب دادن مردم می‌شود.

خبر : فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها