پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


امام جمعه قوچان برگزارکنندگان انتخابات بدون تمایل به جناحی خاص عدالت را پیاده کنند

قوچانی / حجت‌الاسلام سید کاظم طباطبایی در دیدار با مسئولان ادارات و نهادهای قوچان همزمان با آغاز دهه مبارک فجر اظهار کرد: هیچ شک و تردیدی نباید داشت که در انقلاب و نهضت الهی ایران دست غیب الهی پشت سر آن بوده که این انقلاب شفاف و روشن با شعارهای الهی همراه و مردم خواهان حاکمیت الله و جاری شدن احکام الهی و قرآن در آن بودند.

وی با تأکید بر اینکه هر کس با این انقلاب و نظام دشمنی ، مخالفت و مقابل آن ایستاده عاقبت خیری نداشته است، گفت : این درس عبرت باید برای کسانی باشد که نغمه مخالفت سر می‌دهند و وظیفه مسئولین در جایگاهی که نشسته‌اند بسیار سنگین است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با یادآوری اینکه کسانی با گفتن حق من در این انقلاب مقابل آن ایستاده‌اند، تأکید کرد : چانه‌زنی برای منافع گروهی و جناحی نباید وجود داشته باشد و به جای من گفتن‌ها باید حق انقلاب را در سرلوحه امور قرار داد.

وی با اشاره به اینکه ظلم‌ستیزی و مبارزه با استکبار جزء اصول اصلی این انقلاب به شمار می‌آید، تصریح کرد: نظام اسلامی ایران برخواسته از توده‌های ضعیف مردم بوده و حامی مستضعفان در سراسر جهان است پس چگونه می‌توان با کسانی که در حال ظلم و ستم به مردم هستند دست دوستی داد.

حجت‌الاسلام طباطبایی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند و اهمیت این حماسه سیاسی، بیان کرد: جایگاه رهبری و ولایت جزء اعتقادات و باورهای مردم بوده و باید در این انتخابات از جایگاه مراجع قانونی که ملزم به اطاعت از آن هستیم دفاع کرد.

وی با تأکید بر این موضوع که اگر هر کس با سلیقه و منافع شخصی و گروهی فکر و رفتار کند موجبات اختلاف و مقدمه شکست را فراهم می‌سازد، عنوان کرد: اینکه شورای نگهبان را کسی تضعیف یا اظهار نظری بر علیه آن کند بوی اخلاص از او شنیده نمی‌شود و در نظر داشت نباید در ذهن مردم ایجاد تشکیک کرد.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه برای جلوگیری از هرج و مرج باید مطیع قانون و مراجع تصمیم‌گیر بود، گفت: مقام معظم رهبری از نظر متانت، فقاهت، شجاعت و مدیریت بی‌نظیر بوده و کسانی که بر خلاف رهبری زمزمه‌هایی دارند به جایگاه امامت و رهبری اعتقادی ندارند.

وی با اشاره به اینکه دشمن پس از شرایط حساسی همچون انتخابات یا راهپیمایی‌ها اقدام به تصمیم‌گیری و موضع‌گیری برای ایران اسلامی می‌کند، اشاره کرد: مسئولین برگزارکننده انتخابات باید بدون تمایل به جناحی خاص عدالت را پیاده کرده و از آراء مردم صیانت داشته باشند.

حجت‌الاسلام طباطبایی تأکید کرد : درگیر کردن تمایلات جناحی سبب پایمال شدن و تضعیف حقوق مردم می‌شود و انتخابات حق مردم است و کسی حق دخالت در این حق را ندارد.
خبر : فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها