پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


افتتاح وکلنگ زنی ۵۴ پروژه در دهه مبارک فجر شهرستان قوچان

قوچانی / علیرضا قامتی فرماندار شهرستان قوچان درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد : در حوزه پروژه های عمرانی به برکت تعامل همسویی همراهی همه مجموعه ها مجموعا شاهد ۶۰ میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح پروژه هستیم .
وی ادامه داد : ۳۷ پروژه با اعتبار ۳۷۰ میلیارد ریال افتتاح و ۱۷ پروژه با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال در ایام دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد که از این میان ۲۳ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته در پروژه های کلنگ زنی جذب شده است.
مهندس قامتی افتتاح پروژه هایی همچون طرح هادی روستایی ، راه روستایی و مسکن مهر را از شاخص ترین پروژه ها دانست و افزود : از بین ۸ محور مصوبه سال ۹۴ در بحث اجرای طرح هادی روستایی در روستاهای مقصود آباد و ناوخ افتتاح این طرح و در روستای زیدانلو به صورت نمادین کلنگ زنی خواهیم داشت.
وی ادامه داد : در افتتاح پروژهای دهه فجر امسال نسبت به دهه فجر سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی روبرو هستیم .
فرماندار قوچان با اشاره به توافقات انجام شده و اجرایی شدن برجام همچنین لغو تحریم ها علیه ایران گفت : مجموعه های اقتصادی ایران علی الخصوص در حوزه اقتصاد کشاورزی در حال آماده کردن طرحها و برنامه های اقتصادی هستند چون در حوزه خراسان رضوی توجه ویژه ای را در بخش کشاورزی شده است که بتوانیم بهره وری در حوزه کشاورزی را تا ۴۰۰ درصد افزایش بدهیم که سهم شهرستان از این بهروری و راندمان باید لحاظ شود .
وی یادآور شد : رشد اقتصادی شهرستان قوچان نسبت به شاخص کشوری و استانی قابل قبول است و شاخص رشد اقتصادی تقریبا ۳ است که کمتر از میانگین های کشوری نیست.
قامتی ادامه داد : در حوزه اقتصاد در بخش صنعت با توجه به ورود تجار و بازرگانان به کشورمان بعد از لغو تحریم ها ملاقات هایی با تعدادی از این سرمایه گذران در حوزه پتروشیمی و صنعت نفت داشتیم و طرح هایی در زمینه پتروشیمی و صنایع نفتی با مجموعه سرمایه گذران در دست مطالعه و اقدام است .
وی با اشاره به تغییرات در حوزه اموزش و پرورش که موجب دلسردی و نگرانی بعضی از مجموعه ها شده بود ، عنوان کرد : علیرغم مشکلات در این حوزه رشد شاخص قبولی در سال ۹۳-۹۴ نسبت به سال قبل با رشد ۷ درصدی روبرو بودیم .
فرماندار قوچان از کاهش جرایم با وحدت و همدلی مجموعه های مختلف شورای تامین ، دستگاه قضا و نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی خبر داد و افزود : میانگین جرایم شهرستان قوچان در ۱۰ جرم اول ۲۱ درصد کاهش داشته است که اگر آمار تصادفات در محورهای شهرستان نبود این کاهش جرایم با معدل بالاتری اعلام می شد .
وی افزود : در حوزه معدن از سال گذشته جلسات خوبی رابا مجموعه معاونت معدنی سازمان صنعت و معدن و تجارت و سازمان اکتشافات زمین و معدن داشته ایم که منجر به فعال شدن تعدادی از معادن قوچان و شناسایی معادن جدید شد که فعال شدن آنها نیز در دستور کار قرار دارد .

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها