پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


اجرای ۱۸۸ برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت دهه فجر درقوچان

قوچانی / حجت‌الاسلام هادی ایمانی‌نیا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در اتاق جلسات ستاد دهه فجر قوچان با اشاره به تشکیل ۱۷ کمیته تخصصی به مناسبت دهه فجر در سطح این شهرستان ، اظهار کرد : برخی برنامه‌های ارائه شده به دبیرخانه ستاد دهه فجر شهرستان به دلیل کیفی نبودن و اینکه جزء برنامه‌های معمول ادارات و نهادها بوده حذف و در بولتن نهایی قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه هدف برنامه‌های امسال کیفی بودن و اثربخشی برنامه‌ها است، گفت: برنامه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شود به طوری که ۹۷ برنامه فرهنگی، ورزشی و هنری در قالب روزشمار دهه فجر و ۹۱ برنامه دیگر در طول این ایام‌الله در سطح شهرستان قوچان اجرا می‌شود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قوچان با گلایه نسبت به اینکه برخی خبرنگاران خبرگزاری‌ها و نشریات محلی ارتباط‌گیری مناسبی با ستاد دهه فجر این شهرستان برقرار نکرده و به درستی وظیفه خود را انجام نمی‌دهند ، بیان کرد : متأسفانه کمیته افتتاح پروژه‌ها نیز برنامه‌‌های خود را ارائه نداده که در بولتن و روز شمار نیز هیچ برنامه‌ای در این زمینه قرار نگرفته است.

وی با یادآوری این مطلب که مقام معظم رهبری بر مردمی کردن برنامه‌های دهه فجر تأکید دارند، تصریح کرد : برگزاری جشن انقلاب در ۱۵ مسجد محوری شهر با مشارکت بسیج، کانون‌های فرهنگی و هیئت‌امنای مساجد به همراه ۳۶ جشن در مساجد روستاهای بزرگ از جمله این برنامه‌های مردم محور است که باید در سال‌های آتی افزایش یابد.

ایمانی‌نیا یادآور شد : گلباران تمثال امام خمینی(ره)، نواختن زنگ انقلاب و اجرای سرود با حضور یک‌هزار و ۳۵۷ دانش‌آموز و دیدار مسئولین با امام جمعه از مهمترین برنامه‌های اولین روز دهه فجر در این شهرستان است.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های مهم این ایام در سطح شهرستان عنوان کرد : برگزاری گفتمان‌های دینی با محوریت انقلاب اسلامی ، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی با موضوعیت انقلاب، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ، محافل اُنس با قرآن ، ویزیت رایگان در مناطق محروم و عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا و شهدای گمنام از جمله این برنامه‌ها است.

مسئول ستاد دهه فجر شهرستان قوچان با اشاره به برگزاری جشن فجر انقلاب در روزهای ۱۵ و ۱۶ بهمن‌ماه در این شهرستان با حضور هنرمندان برتر شهرستانی و استانی، خاطرنشان کرد : یکی از ابتکاری‌ترین برنامه‌های امسال برگزاری نماز شکر توسط مهدهای کودک این شهرستان به مناسبت پیروزی انقلاب در مسجد جامع امام خمینی(ره) است.

وی با بیان این موضوع که کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه با موضوعیت انقلاب و ولایت فقیه اجرا می‌شود، یادآور شد : مراسم شب ۲۲ بهمن در مسجد جامع امام خمینی(ره) این شهرستان طبق سنوات گذشته برگزار که سخنران این مراسم حجت‌الاسلام روحانی‌فر رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی مرزبانی ناجا است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قوچان با تأکید بر اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر قوچان، باجگیران و هشت نقطه روستایی برگزار می‌شود، اظهار کرد: ادارات و نهادهای خاص همیشه در صحنه‌ها حضور دارند اما برخی دیگر مشارکت جدی در برنامه‌ها ندارند که گلایه بسیاری از مردم شهرستان نیز است.

وی تأکید کرد : این انقلاب و نظام اسلامی متعلق به همه بوده و مسئولان وظیفه حضور در برنامه‌ها و مراسمات را بر عهده دارند.

خبر : فارس

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها