پایگاه خبری قوچان ، اخبار قوچان قوچان

قوچان,اخبار شهر قوچان و شهرداری قوچان


فرماندار : ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف بهینه از منابع آبی

قوچانی / علیرضا قامتی در دیدار با کارکنان امور آب و فاضلاب شهری قوچان در محل این اداره اظهار داشت : بازدید از سطح ادارات به صورت هدفمند برنامه‌ ریزی شده تا با به اشتراک‌ گذاشتن مشکلات و معضلات راه‌حل‌های مناسبی برای آنها سنجیده شود.

وی با تأکید بر این موضوع که آب مایه حیاتی بوده و یکی از ۱۲ بحران تهدیدکننده دنیا در آینده به شمار می‌رود، تصریح کرد : با توجه به تغییر اقلیم و چگونگی اتفاقات در عرصه چرخه آب با ۱۴ سال پیاپی خشکسالی در کشور مواجه بوده که اُفت آب‌های زیرزمینی نیز نشأت گرفته از آن است.

رئیس شورای اداری قوچان با یادآوری این مطلب که میزان برداشت از آب‌های زیرزمینی با ذخایر برابر نبوده و موجب نشست‌های فراوانی در منطقه شده، بیان کرد : میزان بارندگی در درازمدت در قوچان حدود ۳۴۰ میلی‌متر بوده که با خشکسالی‌های بوجود آمده به ۲۴۰ تا ۲۸۰ میلی‌متر رسیده است.

وی ادامه داد : باید کارشناسان امور آب و فاضلاب چگونگی مدیریت مصرف را برای مصرف‌کنندگان بازگو کرده و با فرهنگ‌سازی ، اطلاعات تخصصی و وضعیت موجود را به گوش عامه مردم رسانند.

مهندس قامتی با اشاره به این موضوع که در نحوه مصرف آب فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی ضعیف بوده ، گفت : مردم باید متوجه باشند که مصرف بی‌رویه آب سبب به خطر افتادن آیندگان می‌شود و شبکه‌های فرسوده موجود نیز نیاز به بازبینی در اجرای خطوط لوله دارد.

وی عنوان کرد : باید ادارات مختلف مانند آب، گاز، مخابرات و … پیرامون انجام حفاری‌ها در نقاط مختلف شهر با یکدیگر هماهنگی و تعامل داشته باشند تا ساکنین در منطقه با احساس امنیت و آرامش مدیریت شهری را در این‌گونه برنامه‌ها مشاهده کنند.

فرماندار قوچان با تأکید بر این مطلب که قانون‌گریزی به هر شکل موجب ضرر به خود مردم می‌شود، اظهار کرد : باید جلوی خدمت به افرادی که در چارچوب قانون عمل نمی‌کنند ، گرفته شده و اداراتی همچون گاز ، آب و برق دست افراد سودجو را قطع کنند.

وی خاطرنشان کرد : نخستین شعار در نمایندگی دولت قانون‌گرایی بوده و باید ریشه تبعیض در ادارات قوچان خشکانده شود .

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،
جالب انگیز ها